CMF60100K00CER6
DigiKey Part Number
541-CMF60100K00CER6TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CMF60100K00CER6CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60100K00CER6
Description
RES 100K OHM 1W .25% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±0.25% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMF60100K00CER6 Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)