CMF554K7000FKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 39
Direct
Stackpole Electronics Inc
Similar
Stackpole Electronics Inc
4.7 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF554K7000FKEA
DigiKey Part Number
CMF554K7000FKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF554K7000FKEA
Description
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF554K7000FKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)