ORNTA100-1T1
DigiKey Part Number
ORNT-100K/1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
ORNT-100K/1KCT-ND - Cut Tape (CT)
ORNT-100K/1KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ORNTA100-1T1
Description
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1k, 100k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
1k, 100k
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Tolerance
±0.1%
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C