AORN1001AT5
DigiKey Part Number
764-1146-2-ND - Tape & Reel (TR)
764-1146-1-ND - Cut Tape (CT)
764-1146-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AORN1001AT5
Description
RES NETWORK 4 RES 1K OHM 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AORN1001AT5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Power Per Element
100mW
Manufacturer
Vishay Dale Thin Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
1k
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±0.1%
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Resistors
4
Supplier Device Package
8-SOIC
Resistor Matching Ratio
±0.05%
Size / Dimension
0.194" L x 0.157" W (4.93mm x 3.99mm)
Resistor-Ratio-Drift
±5ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.068" (1.73mm)