VDRUS10T150BKE is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
240 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
VDRUS10T150BKE
DigiKey Part Number
56-VDRUS10T150BKE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS10T150BKE
Description
VARISTOR 240V 4.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
264 V
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
64J
Capacitance @ Frequency
490 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
150 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
200 V
Varistor Voltage (Min)
216 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
240 V