VDRUS10T130BKE is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 137
Datasheet
205 V 4.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
VDRUS10T130BKE
DigiKey Part Number
56-VDRUS10T130BKE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS10T130BKE
Description
VARISTOR 205V 4.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
225.5 V
Current - Surge
4.5 kA
Series
Energy
52J
Capacitance @ Frequency
580 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
184.5 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
205 V