VDRUS07M460BKE is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
750 V 1.8 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
VDRUS07M460BKE
DigiKey Part Number
56-VDRUS07M460BKE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VDRUS07M460BKE
Description
VARISTOR 750V 1.8KA DISC 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
825 V
Current - Surge
1.8 kA
Series
Energy
66J
Capacitance @ Frequency
30 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
460 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
615 V
Varistor Voltage (Min)
675 V
Package / Case
Disc 7mm
Varistor Voltage (Typ)
750 V