SFR2500001370FR500 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
137 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
SFR25 137
SFR2500001370FR500
DigiKey Part Number
BC137YTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500001370FR500
Description
RES 137 OHM 0.4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)