S222M29Z5UN6UK5R
DigiKey Part Number
56-S222M29Z5UN6UK5RCT-ND - Cut Tape (CT)
56-S222M29Z5UN6UK5RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222M29Z5UN6UK5R
Description
CAP CER 2200PF 1KV Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S222M29Z5UN6UK5R Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Radial, Disc
Tolerance
±20%