S222K43Y5PP6CK7R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
S222K43Y5PP6CK7R
DigiKey Part Number
S222K43Y5PP6CK7R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S222K43Y5PP6CK7R
Description
CAP CER 2200PF 2KV Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S222K43Y5PP6CK7R Models
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Tolerance
±10%