S150J25SL0P6UK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TDK
Upgrade
TDK
15 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S150J25SL0P6UK5R
DigiKey Part Number
S150J25SL0P6UK5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S150J25SL0P6UK5R
Description
CAP CER 15PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
S150J25SL0P6UK5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Active
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)