MRS16000C6800FRP00
DigiKey Part Number
56-MRS16000C6800FRP00TR-ND - Tape & Reel (TR)
56-MRS16000C6800FRP00CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MRS16000C6800FRP00
Description
RES 680 OHM 0.4W 1% AXIAL
Detailed Description
680 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)