K682M20X7RL5TH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
6800 pF ±20% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
K682M20X7RL5TH5
DigiKey Part Number
K682M20X7RL5TH5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K682M20X7RL5TH5
Description
CAP CER 6800PF 500V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K682M20X7RL5TH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)