K224K20X7RH5WH5 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
TDK
In Stock: 500
TDK
In Stock: 450
In Stock: 854
Murata Electronics
In Stock: 90
Murata Electronics
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
K224K20X7RH5WH5
DigiKey Part Number
K224K20X7RH5WH5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K224K20X7RH5WH5
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
K224K20X7RH5WH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.299" (7.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)