K223K15X7RF5BH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 837
KEMET
KEMET
In Stock: 337
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K223K15X7RF5BH5
DigiKey Part Number
K223K15X7RF5BH5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K223K15X7RF5BH5
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K223K15X7RF5BH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.102" W (4.00mm x 2.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)