AC03000901009JBMCS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC03000901009JBMCS |
Description | AC03-CS WSZ 10R 5 % BM CD1420 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 Ohms ±5% 3W Chip Resistor SMD, Z-Bend Axial Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Safety |
Series | Temperature Coefficient -80/ -10ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 200°C |
Part Status Active | Package / Case SMD, Z-Bend Axial |
Resistance | Supplier Device Package |
Tolerance | Size / Dimension 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm) |