A104K20X7RH5TAA
DigiKey Part Number
1224PHTR-ND - Tape & Reel (TR)
1224PHCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A104K20X7RH5TAA
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
A104K20X7RH5TAA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%