A104K15X7RF5UAA
DigiKey Part Number
56-A104K15X7RF5UAACT-ND - Cut Tape (CT)
56-A104K15X7RF5UAATB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A104K15X7RF5UAA
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Axial
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Tolerance
±10%