A102K20C0GK5TAA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Parametric Equivalent
Upgrade
KEMET
KEMET
1000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial
A102K20C0GK5TAA
DigiKey Part Number
A102K20C0GK5TAA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A102K20C0GK5TAA
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 AXL
Detailed Description
EDA/CAD Models
A102K20C0GK5TAA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%