BF-50.000MBE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
Parametric Equivalent
SiTime
Parametric Equivalent
Renesas Electronics Corporation
50 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
BF-50.000MBE-T
DigiKey Part Number
BF-50.000MBE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BF-50.000MBE-T
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
80mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)