8Z-25.000MAHV-T
DigiKey Part Number
887-8Z-25.000MAHV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MAHV-T
Description
2.5X2.0 SEAM SEAL MHZ QUARTZ XTA
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)