8Z-25.000MAAE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 906
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
CTS-Frequency Controls
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
8Z-25.000MAAE-T
DigiKey Part Number
8Z-25.000MAAE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Z-25.000MAAE-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)