8Q-37.400MAAC-T is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
37.4 MHz ±30ppm Crystal 9pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-37.400MAAC-T
DigiKey Part Number
887-8Q-37.400MAAC-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-37.400MAAC-T
Description
CRYSTAL 37.4MHZ 9PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
8Q-37.400MAAC-T Models
Category
Load Capacitance
9pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
37.4 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)