8Q-32.000MAAV-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TXC CORPORATION
In Stock: 78.163
Datasheet
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
QST
QST
32 MHz ±30ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
8Q-32.000MAAV-T
DigiKey Part Number
887-8Q-32.000MAAV-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-8Q-32.000MAAV-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-8Q-32.000MAAV-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8Q-32.000MAAV-T
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)