7Z-26.000MBG-T
DigiKey Part Number
887-1620-2-ND - Tape & Reel (TR)
887-1620-1-ND - Cut Tape (CT)
887-1620-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7Z-26.000MBG-T
Description
XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ SNWV
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)