7R-25.000MAHQ-T
DigiKey Part Number
887-7R-25.000MAHQ-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
887-7R-25.000MAHQ-TCT-ND - Cut Tape (CT)
887-7R-25.000MAHQ-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7R-25.000MAHQ-T
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2.05x1.65)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)