2499-003-X5W0-103ZLF
DigiKey Part Number
410-1051-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2499-003-X5W0-103ZLF
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 500V AXIAL
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 500V 20 A Axial, Bushing
Category
Voltage - Rated
500V
Current
20 A
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Insertion Loss
35dB @ 100MHz
Temperature Coefficient
X5W
Capacitance
10000 pF
Size / Dimension
0.250" Dia x 0.468" L (6.35mm x 11.89mm)
Tolerance
-20%, +80%