CRS20I30A(TE85L,QM | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRS20I30A(TE85L,QM |
Description | DIODE SCHOTTKY 30V 2A SFLAT |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 30 V 2A Surface Mount S-FLAT (1.6x3.5) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRS20I30A(TE85L,QM Models |
Category | Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 60 µA @ 30 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 50pF @ 10V, 1MHz |
Part Status Active | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V | Supplier Device Package S-FLAT (1.6x3.5) |
Current - Average Rectified (Io) 2A | Operating Temperature - Junction 150°C (Max) |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 2 A | Base Product Number |