D1CSA2512FR004F-T3
DigiKey Part Number
4463-D1CSA2512FR004F-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
4463-D1CSA2512FR004F-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
4463-D1CSA2512FR004F-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D1CSA2512FR004F-T3
Description
RES 0.004 OHM 1% 4W 2512
Detailed Description
4 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Current Sense, Moisture Resistant, Safety Metal Element
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.119" W (6.35mm x 3.02mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)