TSD15CDYFR
DigiKey Part Number
296-TSD15CDYFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-TSD15CDYFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-TSD15CDYFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSD15CDYFR
Description
TVS DIODE 15VWM 33VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33V Clamp 12A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
390W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
USB
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
6.7pF @ 1MHz
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
19V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
33V