BZX84C39VDBZR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84C39VDBZR |
Description | 39V ZENER DIODE IN SOT-23 PACKAG |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 39 V 250 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 30 nA @ 27.3 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-23-3 |
Power - Max 250 mW |