RNF-3000-39/13-9-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Image for RNF-3000-39/13-9-SP is not available
RNF-3000-39/13-9-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-39/13-9-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-9-SP
Description
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 White 196.8' (60.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
196.8' (60.0m)
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 1.534" GREEN
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' VIO
HEATSHRINK 1.534" BLACK
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' RED
HEATSHRINK 1.534" BLUE