RL1111-0.50-9-0
DigiKey Part Number
484-RL1111-0.50-9-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL1111-0.50-9-0
Description
CBL 1 COND 0.50MM2 BLK METER
Customer Reference
Detailed Description
0.50mm² Hook-Up, Shielded Wire 19/0.0071" Black 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.110" (2.79mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C