RL0111-1.50-9
DigiKey Part Number
484-RL0111-1.50-9-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL0111-1.50-9
Description
HOOK-UP STRND 1.50MM2 WHT METER
Customer Reference
Detailed Description
1.50mm² Hook-Up Wire 37/0.0091" White 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.091" (2.31mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.009" (0.23mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C