RL0111-1.20-0
DigiKey Part Number
484-RL0111-1.20-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL0111-1.20-0
Description
HOOK-UP STRND 1.20MM2 BLK METER
Customer Reference
Detailed Description
1.20mm² Hook-Up Wire 19/0.0114" Black 600V Enter Number of Meters in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.083" (2.11mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
Enter Number of Meters in Order Quantity
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C