Image for DWP-125-3/4-0-45MM is not available
DWP-125-3/4-0-45MM
DigiKey Part Number
DWP-125-3/4-0-45MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DWP-125-3/4-0-45MM
Description
HEATSHRINK 3/4" X 0.147' BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 0.750" (19.05mm) 3 to 1 Black 0.147' (45.00mm, 1.77")
Category
Recovered Wall Thickness
0.030" (0.76mm)
Mfr
Material
Series
Features
Flame Retardant, Fluid Resistant
Packaging
Bulk
Color
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Type
Shrink Temperature
80°C
Shrinkage Ratio
Storage/Refrigeration Temperature
32°F ~ 95°F (0°C ~ 35°C)
Length
0.147' (45.00mm, 1.77")
Shelf Life
60 Months
Inner Diameter - Supplied
0.750" (19.05mm)
Base Product Number
Inner Diameter - Recovered
0.236" (5.99mm)