55A0121-22-0/2
DigiKey Part Number
55A0121-22-0/2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0121-22-0/2
Description
CABLE 2COND 22AWG
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable 22 AWG 5000' (1524.0m)
Category
Conductor Material
Copper, Tinned
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.086" (2.18mm)
Packaging
Bulk
Length
5000' (1524.0m)
Part Status
Active
Voltage
600 V
Cable Type
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C