55A0111-26-0
DigiKey Part Number
484-55A0111-26-0-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-26-0
Description
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK FEET
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 AWG Hook-Up Wire 19/38 Black 600V Enter Number of Feet in Order Quantity
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.032" (0.81mm)
Series
Length
Enter Number of Feet in Order Quantity
Packaging
Digi-Spool®, Continuous Spool
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C