55A0111-22-2
DigiKey Part Number
55A0111-22-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-22-2
Description
HOOK-UP STRND 22AWG 600V RED
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up Wire 19/34 Red 600V 5000' (1524.0m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.043" (1.09mm)
Series
Length
5000' (1524.0m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C