Image for 44A0121-12-90/92 is not available
44A0121-12-90/92
DigiKey Part Number
44A0121-12-90/92-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0121-12-90/92
Description
CABLE 2COND 12AWG WHT/BLK STRIPE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 (1 Pair Twisted) Conductor Multi-Conductor Cable White, Black Stripe; White, Red Stripe 12 AWG
Category
Conductor Strand
37/28
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.216" (5.49mm)
Part Status
Active
Jacket Color
White, Black Stripe; White, Red Stripe
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C