44A0111-28-0
DigiKey Part Number
A119645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-28-0
Description
HOOK-UP DL STRND 28AWG BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 7/36 Black 600V 1.00' (0.30m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.030" (0.76mm)
Series
Length
1.00' (0.30m)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C