W94-X112-30V
DigiKey Part Number
PB2864-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W94-X112-30V
Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC
Customer Reference
Detailed Description
Circuit Breaker Magnetic (Hydraulic Delay) 30A 415 V AC DC Lever Panel Mount
Category
Breaker Type
Magnetic (Hydraulic Delay)
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Current Rating (Amps)
30A
Series
Voltage Rating - AC
415 V