ANT-915-NUB-RPS
DigiKey Part Number
343-ANT-915-NUB-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-915-NUB-RPS
Description
RF ANT 915MHZ SHORT WHIP RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA Whip, Straight RP-SMA Female Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-915-NUB-RPS Models
VSWR
2.6
Gain
3.9dBi
Part Status
Active
Power - Max
25 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
RP-SMA Female
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.697" (17.70mm)
Frequency Range
902MHz ~ 930MHz