ANT-915-IPW1-RPS
DigiKey Part Number
343-ANT-915-IPW1-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-915-IPW1-RPS
Description
RF ANT 915MHZ HINGED WHIP RPSMA
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 802.11ah, HaLow, ISM, LoRaWAN, LPWA, Wi-Fi Whip, Tilt/Swivel RP-SMA Connector Mount
EDA/CAD Models
ANT-915-IPW1-RPS Models
VSWR
1.8
Series
Return Loss
-10.9dB
Gain
2.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
RP-SMA
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Ingress Protection
IP67
Frequency (Center/Band)
915MHz
Frequency Range
902MHz ~ 930MHz
Height (Max)
7.992" (203.00mm)