T2193503201-000
DigiKey Part Number
A134410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T2193503201-000
Description
T2193503201-000
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Module without Contacts 1 Position Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T2193503201-000 Models
Category
Termination Style
Crimp
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Voltage Rating
2000V
Series
Current Rating (Amps)
350A
Packaging
Bulk
Contact Type
HCM
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C