FA28C0G1H3R3CNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2.137
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 595
Datasheet
3.3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FA28C0G1H3R3CNU06
DigiKey Part Number
FA28C0G1H3R3CNU06-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA28C0G1H3R3CNU06
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FA28C0G1H3R3CNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance
±0.25pF
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)