FA26C0G2J121JNU06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FA26C0G2J121JNU06 |
Description | CAP CER 120PF 630V C0G RADIAL |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FA26C0G2J121JNU06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Not For New Designs | Package / Case Radial |
Capacitance | Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) |
Tolerance ±5% | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Voltage - Rated | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |