CGJ5F2C0G1H333J085AA
DigiKey Part Number
445-8216-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8216-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ5F2C0G1H333J085AA
Description
CAP CER 0.033UF 50V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
CGJ5F2C0G1H333J085AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)