CGA8N3X7S2A475M230KB
DigiKey Part Number
445-13126-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13126-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13126-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8N3X7S2A475M230KB
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1812
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7S 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8N3X7S2A475M230KB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)