CGA8M3X7R1H475K200KB
DigiKey Part Number
445-7906-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7906-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7906-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8M3X7R1H475K200KB
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8M3X7R1H475K200KB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)